موسسه فرهنگی هنری خادمین علی ابن ابیطالب(ع) در بیستم تیرماه ۱۳۷۸ به شماره ۱۱۲۲۲ مطابق ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.
این موسسه علاوه بر فعالیتهای فرهنگی و هنری در زمینه های عکاسی، موسیقی، سینمای مستند، داستان نویسی و … ، واحد خیریه ای دارد که از پایگاههای نیکوکاریِ متعددی در استانهای مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، خوزستان، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، قزوین و برخی دیگر از استانها برخوردار است.
از جمله فعالیتهای ویژه این موسسه که با حمایت نیکوکاران در حال پیگیری است موضوع اشتغال بانوان خودسرپرست و یا خانواده های فاقد درآمد و کم درآمد محروم شهری و روستایی، در قالب طرحی به نام طرح “ارتقا درآمد خانوار ”است.
بعنوان مثال در استان سیستان و بلوچستان “سوزن دوزی” هنری است که تمامی دختران و زنان بلوچ می آموزند و سرمایه بزرگی است که میتواند برای آنها ایجاد اشتغال کند و کمک درآمد خانواده ها باشد. بر این اساس بخشی از کمک های مردمی نیکوکاران عزیز ، برای تهیه پارچه و کلیه ملزوماتی هزینه میشود که جهت سوزن دوزی در اختیار این بانوان هنرمند قرار میگیرد. سپس پارچه های سوزن دوزی شده را باپرداخت حق الزحمه ایشان از آنها بر میداریم تا از طریق فروش در بازار ، نقدینگی حاصل از آن را بار دیگر به ایشان و فرآیند تولید بازگردانیم. از طرف دیگر برخی از نیکوکارانی که سرمایهء تامین پارچه را از ابتدا پرداخته اند ، عینا خود پارچه های سوزن دوزی شده را نیز برمیدارند تا امکان برگشت سرمایه به این طرح فراهم شود. طرح “ارتقا در آمد خانوار” بازی کاملا برد- بردی است. برد برای بانوان هنرمند بلوچ، برد برای نیکوکاران عزیز و برد برای سرمایه گذاران بازار.
این موضوع هم اکنون از طریق قالیبافان ، گبه بافان و گلیم بافان واجدشرایط نیز در بعضی مناطق شهری و روستاهای محروم کشور در حال پیگیری است. لازم به توضیح است کلیه محصولات تولید شده در این طرح، پیش از راه اندازی این سایت، از طریق صفحه ی اینستاگرام “پلیوار” برای فروش عرضه گردیده و پس از این نیز خواهد گردید.